Akvariumo žuvų maitinimas

 

Dekoratyvinių žūvų maitinimas beveik kiekvieno akvariumisto vienas iš gražiausiu malonumų akvariumo priežūroje. Net patys droviausi akvariumo gyventojai, pasirodo akimirkai ir jų elgiasys gali būti matomas ir studijuojamas.

Žuvų maisto pasiūla yra galima labai įvairi. Šiuo metu galima rasti beveik kiekvieną aprašytą žuvų maistą. Geriausia jas maitinti dukart, o kartais ir net tris kartus per dieną mažomis porcijomis. Geriau pamaitinti per mažai, o pradedantieji dažnai maisto duoda per daug. Žuvytės viską suvalgyti turi per kelias minutes. Geriau pirkti įvairų ir kokybišką maistą.

Pati maistą galima dažnai keisti ir pasirinkimas turi būti gana didelis. Galima pakeitus maistą stebėti ar žuvis jį ėda, užtenka palikti visai nedaug maisto. Taip pat jei akvariume nėra mailiaus galima vieną dieną į savaite žuvelių nemaitinti.

Toliau šėrimo patarimai ir maisto rūšių pristatymas. Specialios maisto rūšys (pvz. diskusams) nebus aptariamos. Prekyba turi daugiau nei turtingą asortimentą įvairių maisto produktų iš įvairių gamintojų. Tad yra nuo maisto viršutiniams, viduriniams ir apatiniam vandens sluoksniams. Paprastai skiriasi forma ir nusileidimo būdas. Galima maistą suskirstyti į grupes: tai gyvas maistas, šaldytas maistas, sausas maistas ir salotos ir kitos daržovės.

Gyvas akvariumo maistas

Tai dažniausiai uodo truklio lervos, tiubifexas, vežiagyviai. Juos galima sugauti ir patiems arba maisto kultūros dirbtinai auginamos.

 

Šaldytas maistas

Šaldytų maisto produktų yra gana daug:

Artemia,

Šoniplaukos Bosminids (vandens blusos)

Ciklopas (irklakojai)

Žuvų mėsa,

Krilis,

Midijų mėsa

Mysis (Mysidacea)

Planktonas,

Uodo truklio lervos,

Tubifex (tubifex kirminų).

Be to, yra derinių įvairovė. Užšaldytas maistas yra vertingas maistas visoms plėšrioms žuvims. Tas pats pasakytina ir apie gyvą maistą. Reiktu tinkamai išsiaiškinti, kuris iš šaldytų maistų Jūsų žuvims yra tinkamiausias.

Bet tiek gyvas, tiek šaldytas maistas neturi būti akvariume pagrindinis, kadangi per dažnai maitinant tokiu maistu suprastėja vandens kokybė, taip pat vanduo pasidaro neskaidrus. Geriausia maitinti keleta dienų per savaite.

Šaldytas maistas turi tris pagrindinius privalumus prieš gyvą maistą:

Jis laikosi žymiai ilgiau, nereikia atlikti, jokių papildomų darbų, kadangi jau yra sušaldytas. Taip pat maistas jau yra negyvas ir nebegali daugintis akvariume, o tai tam tikrais atvejais gyvas maistas išeina į nenauda kadangi sužadinami medžioklės instinktai ir vėliau , jos gali pulti savo mailių ar kitas mažesnes žuvis. Taip pat valgydamos gyvą maistą atpranta nuo šaldyto bei sauso maisto dietos.

Sausas maistas žuvims

:

Sausas maistas pasirenkamas iš sausų dribsnių, granulių, tablečiu arba lazdelių.

Sausi dribsniai

Tai yra beveik pats populiariausias maistas dekoratyvinėms žuvims. Dažnai pasirenkamas kaip pagrindinis maistas. Geriau duoti keleta kartu per dieną, nei vienu kartu viską. Taip pat reikia būti atidžiam ir neperšerti, nepermaitinti. Geriausia kai maista suvalgo per 2 - 3 minutes (ciklidai gali suvalgyti ir per 1 min). Maistas yra pagrinde skirtas būtent paviršiuje besimaitinančioms žuvims, tačiau nėra jokių kliūčių ir vidurinio sluoksnio žuvims pakilti į viršų ir pasimaitinti arba palaukti keletos lėtai skęstančių dribsnių.

Granulės

Šis maistas skirtas visų sliuoksnių žuvims , nes pakankamai greit skęsta. Tinka ir dugninėms žuvims - šamams. Tačiau maitinama taupiai, kadangi greit nuskendes maistas tampa vandenį teršiančiu balastu.

Tabletės šamams

Tai šamų maistas. Maisto tabletės greit skęsta, lieka gulėti ant dugno ir lėtai tirpsta. Taip puikiai pasimaitina dugne esančios žuvys. Galima tabletėmis maitinti vakare, valanda prieš šviesos išjungimą.

Lazdelės

Jos skirtos didenėms žuvims, dažniausiai ciklidams. Dažnai neirios, gali apie valanda plaukioti paviršiuje.

Salotos ir daržovės:

Kaip papildomas maistas gali būti salotos ir daržovės, tai labiau rekomenduojama dugno gyventojoms žuvima arba krevetėms. Po 12 val likučius reiktu pašalinti, kadangi vanduo tampa drumstas.

Kaip papildomai maitinti įvairių salotų ir daržovių, ypač rekomenduojama pirmame orientuotas žuvų / krevečių pat. Turėtumėte pašalinti likučius po 12 valandų, bet absoliučiai kitaip vanduo yra labai pakrautas. Jei vanduo yra drumstas, šis maistas toli karto.

Plikytos žalios salotos

Morkos virtos (prašome be druskos)

Paprika

Bulvės

Šaldyti žirneliai

Šaldyti špinatai

Kaliaropės (virti)

Agurkai

Cukinija nusveriama akmeniu ir lieka gulėti ant žemės.

 

Tokį maistą reikia atnaujinti ir nepalikti ilgiau nei 12 h, kadangi tai tampa balastu vandeniui. Pati mėgstamiausia maistą reikia atsirinkti patiems, pagal turimas žuveles.