Akvariumų žuvytės

 

Cichlidai Afrikos
         
ss
edf

Rytų Afrikos rūšys

Dauguma jų neršia nedideliuose urvuose, o akvariume - apverstame vazonėlyje.Reikalauja minkšto, rūgštaus vandens.

Vakarų Afrikos rūšys

Populiariausios iš malavio ežero. Akvariume auginamoms šioms žuvims būtinas kietas, šarmingas vanduo, į kurį galima įberti truputi druskos.

 

Vakarų Afrikos cichlidai tokire ryškiaspalviai, kad per klaida galima palaikyti jūrinėmis, koralinėmis žuvimis.

 

Cichlidai Amerikos        
sscc

Pietų Amerikos cichlidai

Pietų Amerikos cichlidai yra patrauklūs, aktyvūs, paprastai yra gana patvari žuvis. Jie būna įvairių dydžių ir su kai kuriais labai gražiai spalvinimais.

 

 

 

 

 

Cichlidai nykštukiniai
         

Amerikos Nykštukiniai cichlidai

Jie yra mažieji cichlidai ir auga tik iki maždaug 10 cm, arba tiek,kad daugelis gali būti laimingas mažesnio kaip 20 litrų tūrio akvariume. Jie Amerikos Nykštukai - cichlidai ar Naujojojo Pasaulio cichlidai. Jie turi gana įvairius spalvų modelius. Tačiau jie linkę būti drovūs ir gali būti subtilus, todėl rekomenduojama labiau patyrusiems akvariumistams.

 

 

Characidai        

f

 

Characidai laikoma pačia gausiausia iš visų žuvų grupių. Šiai grupei priklauso daugelis populiarių akvariumo žuvelių. Joms būdingas skiriamasi bruožas nugaros riebalinis pelekas.

 

 

 

Gyvavedes karpiadantes
         

Pecilijų šeima

Tačiau dar visuotinai pripažintas terminas yra gyvavedės žuvelės. Jos atsiveda jau gerai išsivysčiusius jauniklius. Šios žuvelės taikios, ramios ir nepaprastai ištvermingos, idealiai tin ka auginti bendruose akvariumuose, nes labai kolektyviškos. Nesunkiai veisiamos.

 

Labirintines zuvys
         

Jos vadinamos labirintinėmis, nes viršugalvyje turi ypatinga organą, vadinama labrintą, kuriuo jos gali paimti deguoni iš oro. Labrintinės žuvys gyvena egionuose kur iš tiesų labai mažai deguonies ir kitoms žuvlėms jo paprasčiausiai trūktų - ramaus stovinčio vandens telkiniuose, kartais ten, kur daug dumblo.

 

 

Šamai
         

Daugumos šamų kūnas pailgas, ant jo nėra žvynų arba yra tik žvynų užuomazgos.Paprastai gyvena sriauniuose vandenyse. Šioms žuvims labai reikia daug deguonies. Šamai yra visaėdžiai ir praryja viską, ką jiems pasiūlote.

Karpiažuvės
         

Tai bene gausiausia gėlavandenių žuvų šeima, daugiau nei 300 rūšių yra auginamos akvariumuose. Daugelis atkeliauja iš upių, kur vanduo sraunus, tad jos buna aktyvios nepailstančios plaukikės. Karpiažuvės mėgsta minkštą, rūgštų vandenį. Tos, kurios popupliariausios, paprastai lengvai pristaiko ir prasčiausiame vandentieki vandenyje.

 

 

Karpiadantes
         

Natūralioje aplinkoje , jos gyvena nedideliuose vandens telkiniuose, tankiai priaugusiuose vandens augalų, kuriuos labai dažnai išplauna atogražų liūtys. Šios aplnkybėmis vanduo būna labai rūgštus, nes dumble labai gausu pūnančių medžiagų. Taigi šias žuvis patartina laikyti su tos pačios rūšies žuvimis.

 

Kitos gėlavandenės žuvys        

anableps

Gėlavandenės žuvys, kurios dėl savo ipatumų ir unikalumo nepriskiaromos kitoms šeimoms.