Akvariumo paleidimas

Pirmasis akvariumas

Kas reikalinga akvariumo startui:

dangtis, akvariumas, termometras, šildymas, apšvietimas, gruntas, vandens paruošimo indai, trąšos, filtras, dekoracijos, žuvytės, augalai ir knygos.

Pirmiausia prieš įrengiant akvariumą, reikėtų perskaityti knygas pradedančiajam.

1) Pradžia visada sunkiausia

Pirmiausia akvariumą reikia išpakuoti ir šaltu vandeniu išplauti stiklą. Tada padedant paminkštinimą po akvariumu, pastatyti į tamsią vietą. Akvariumo neturi apšviesti tiesioginia saulės spinduliai. Reikia įsitinkinti ar akva teisingai stovi, ar neišlinkusi po juo spintelė.

2) Fonas

Įsigytą foną reikia pritvirtinti prie galinio stiklo , tai galima padaryti lipnios, skaidrios juostelės pagalba.

3) Gruntas

Idealiausias grunto substratas – natūralus nedidelės frakcijos (3-5 mm) žvyras. 3-5 mm frakcijos gruntas yra geriausias, kadangi užtikrina gerą vandens pratekėjimą tuo sumažindamas grunto prarūgimo tikimybę. Gruntą reikia gerai praplauti prieš dedant į akvariumą.

4) Vanduo dalis I

Paruoštą vandenį galima pilti per akvariume padėtą lėkštę.Vanduo turėtų būti 25°C temperatūros. Akvariumas pripildomas tik iki pusės.

5) Šildytuvas

Akvariume tvirtinamas šildytuvas

6) Filtras ir termometras

Filtras statomas pasirinktoje vietoje, šalia statomas termometras.

7) Dekoracija

Išplauti akmenys, virintos šakos ar kelmai dedami į suplanuotą vietą. Šakas bei kelmus reikėtų prieš tai keleta dienų išmirkyti vandenyje, kad jie vėliau neiškiltų į viršų.

8) Augalai

Dabar jau galima sodinti turimus augalus, jie turi būti pilnai išpakuoti, t.y. šaknys laisvos.

9) Vanduo dalisII

Akvariumas pripildomas jau iki viršaus paruoštu vandeniu.

10) Šviesa

Akvariumas uždengiamas dangčiu ir įjungiamas apšvietimas, kuris taimerio pagalba paliekamas 10-12val.

11) Žuvytės dalis I

Po 2-3 savaičių galima leisti pirmasias žuvis. Jų pradžioje nereikia leisti daug pakankamai 5, tai galėtų būti neonai, gupijos,šamukai.

12) Žuvytės dalis II

Dar po vienos savaitės galima įleisti likusias žuvytes. Vienai įprasto dydžio žuvytei reikėtų apie 10L akvariumo tūrio vandens. Taip mažoji ekosistema gali pradėti veikti.

13) Žuvytės dalis III

Eksploatuojant akvariumą ilgesni laiką ir jame esant daug vertingų ir suaugusių žuvų, reikia naujas žuvytes leisti naudojant karantino akvariumą. Jame žuvytės karantinuojamos nuo dviejų iki 6 savaičių.