Straipsniai apie akvariumus

 

bambuku giraitė akvariume

Bambukų giraitė

Pagaminti dirbtinę bambukų giraitę labai nesudėtinga.

Reikalingos sekančios medžiagos:

- bambukų lazdelės

- nekenskmingas silikonas

- padas tvirtinimui (dirbtinės sienelės gabaliukas arba putplastis) ...

 

barzdadumbliai Compsopogon

Dumbliai "barzda"

Barzdotieji dumbliai (Compsopogon sp.) priklauso raudondumblių grupei. Juos nesunkiai galima atpažinti iš išvaizdos, kuri primena ūsus. Jų spalva skiriasi įvairiais pilkos spalvos atspalviais. Tačiau jei dumblių pavyzdį įdedate į alkoholį, jis pastebimai parausta. Įprastai jie prilimpa prie akvariumo dekoracijų, įrangos ir vandens augalų lapų kraštų ir sunkiai pašalinami rankomis. Ši rūšis atrodo nepatraukli ir dažniausiai dumbliais mintantiems gyvūnams.

 

 

guramiai durpių filtras

Šepetiniai dumbliai

Šepetiniai dumbliai (Audouinella sp., Rhodochorton sp.), kaip ir barzdumbliai, priklauso raudondumblių grupei. Tačiau natūrali jų spalva nėra raudona, o svyruoja nuo tamsiai žalios iki pilkos iki giliai juodos. Tačiau jei dumblių mėginį įdedate į alkoholį, jis pasidaro rausvas.

 

 

guramiai durpių filtras

Diatome dumbliai-"rudieji dumbliai"Bacillariophyta

Kadangi bėgantis iš čiaupo vanduo dažnai būna kietas, kyla klausimas, kaip galima sumažinti vandens kietumą?

 

 

melsvadummblis cianobacteria

Melsvadumbliai cyanobacteria

Biologine prasme melsvadumbliai iš tikrųjų yra ne dumbliai, o bakterijos. Priešingai nei dumbliai, cianobakterijos (dar vadinamos mėlynosiomis bakterijomis, melsvabakterėmis) neturi tikro ląstelės branduolio.

 

 

taskinis dumblis

Taškinis dumblis

 Akvariumistai taškiniu dumbliu dažniausiai vadina žalias, plokščias, nedideles dumblių nuosėdas, kurios yra labai tvirtai prisitvirtinusios. Iš pradžių jie auga labai selektyviai ir atrodo kaip mažos apvalios dėmės.

 

 

dulkiadumblis

Dulkiadumblis

 Akvariumuose gali atsirasti įvairių rūšių paviršinių žaliųjų dumblių nuosėdų, kurios akvariume buvo pavadintos įvairiais pavadinimais, pvz., dėmėtieji dumbliai, diskiniai dumbliai arba dulkiniai dumbliai - dulkiadumbliai.

 

 

dulkiu nuosedos

Žaliųjų dumblių nuosėdos

 Anksčiau ar vėliau kiekviename gerai apšviestame akvariume atsiranda žalių, besiskleidžiančių dumblių nuosėdų, kurios dažniausiai žalia patina padengia stiklus, dekoracijas (šaknų medieną, akmenis) ir įrangą.

 

 

dulkiu nuosedos

Vandens "žydėjimas"

 Plaukiojantys dumbliai yra mikroskopiniai dumbliai, kurie akvariumo vandenį nuspalvina žaliai. Per kelias dienas matomumas vandens talpoje smarkiai apribojamas. Tai dažniausiai yra žalieji dumbliai, pvz., iš Chlorella, Ankistrodesmus ir Scenedesmus genčių

 

 

pieniskas akvariumo vanduo

Bakterinis "žydėjimas"

 Kai žydi bakterijos, vanduo akvariume per kelias dienas tampa drumstas ir pieniškas. Vaizdas labai apribotas. Tačiau plika akimi plūduriuojančių dalelių nematyti. Tai reiškia, kad galima atmesti, kad tai tiesiog drumstumas, kurį sukelia dulkių dalelės (suspenduotos medžiagos), kurias būtų nesunku pašalinti naudojant tinkamai smulkias filtravimo medžiagas.

 

 

siulinis dumblis

Siūlinis dumblis

 Kai žydi bakterijos, vanduo akvariume per kelias dienas tampa drumstas ir pieniškas. Vaizdas labai apribotas. Tačiau plika akimi plūduriuojančių dalelių nematyti. Tai reiškia, kad galima atmesti, kad tai tiesiog drumstumas, kurį sukelia dulkių dalelės (suspenduotos medžiagos), kurias būtų nesunku pašalinti naudojant tinkamai smulkias filtravimo medžiagas.

 

 

siuliniai dumbliai akvariume

Pūkinis dumblis

 Pūkelių dumbliai aiškiai rodo, kad akvariumo ekosistemoje vis dar nėra pusiausvyros. Jie dažniausiai atsiranda palyginti jaunuose akvariumuose, maždaug nuo 4 iki 8 savaičių. Staigų pertrauką ilgiau veikiančiose akvariumuose dažnai sukelia makroelementų disbalansas (NPK). Nuolatinis, bet tik labai nedidelis pūkinių dumblių buvimas akvariume laikomas normaliu ir nekenksmingu.

 

 

kailiniai dumbliai akvariume

Kailiniai dumbliai

 Kailiniai dumbliai dažniausiai yra žali dumbliai. Jie sudaro nuosėdas, iš kurių vėliau išauga tankūs siūlai. Jie dengia augalus ir dekoratyvinius objektus kaip kilimą. Šie dumbliai dažniausiai skiriasi nuo Oedogonium genties, vadinamųjų "kepurinių dumblių".

 

 

Cladophora maurarykštė akvariume

Cladophora maurarykštė

 Cladophora rūšys dar vadinamos šaka arba šakadumbliais, maurarykšte. Dar nenustatyta rūšis, kurią laikinai vadiname Cladophora sp. , yra šiek tiek retas, bet užsispyręs žaliadumblis, randamas akvariumuose.

 

 

guramiai durpių filtras

Durpių filtras

Kadangi bėgantis iš čiaupo vanduo dažnai būna kietas, kyla klausimas, kaip galima sumažinti vandens kietumą?

 

 

 

 

krevete juodasis tirgra black tigerKrevečių akvariumas

Šiuo metu vargu ar rasime kita, labiau išpopuliarėjusį vandens gyvūną, nei krevetę. Dešimtys įvairių rūšių ir vis naujų spalvų yra dabar parduotuvėse arba internete. Kai kurios iš šių krevečių, turi , deja, vis dar pernelyg didelę kainą. Jei nuspręsite įsigyti šiuos mielus, mažus gyvūnus, taip pat turėtų būti įrengtas atitinkamai akvariumas, kuriame jos jaustusi ne tik gerai, bet ir daugintusi...

 

epifitaiEpifitai

Kai kurių augalų naturali buveinė yra greitai tekančios upės ar upeliai. Tokiose vietose daugumai augalų smelėtas ir akmenuotas gruntas neleidžia įsišaknyti . Tačiau tik tokie augalai kaip anubia ir bolbytis yra išvystę išgyvenimo strategiją būtent tokioje gyvenamojoje aplinkoje. Tokie augalai yra amfibijos...

 

 

 

 

 

savadarbes dekoracijos akvariumuiSavadarbės dekoracijos

Šiame straipsnyje pateikiami video pavyzdžiai kaip galima nesunkiai pasigaminti įvairias akvariumo dekoracijas.

 

 

 

betta splendens gaidelis

Senas akvariumo vanduo

Dalinis (atitinkamas) vandens keitimas akvariumistikoje vaidina gana rimta rolę. Siekiama ištaisyti mažosios ekosistemos ekstremalius pakitimus, kuriuos sukelia įvairūs azoto junginiai, fosfatai ir t.t..

 

 

 

kokoso ola 2 Kokoso ola 2

Ar žinote kaip pasigaminti pasakiška urva savo šamams, ciklidams ir t.t.? Tiesiog reikia perpjauti riešuta per puse....


kll Kokoso ola

Daugelis ciklidų labai mėgsta pasislėpti samanomis apaugusioje kokosinėje uoloje. Parduotuvėse daugelis olų yra brangios ir negražios, kad būtų patalpinamos į akvariuma. Tačiau yra gana naudinga išeitis...

 

 

akvariumo dekoracija akmuo Akvariumo dekoracija iš akmens

Savadarbė dekoracija iš plokščių akmenų, kurią galima sulipdyti silikono pagalba.

 

 

 

 

lava ricija akvariumas Samanoti lavos akmenėliai

Dekoratyviniame akvariume su krevetėmis svarbu derinti augalus su įvairiomis samanomis, tačiau ir įprastame akvariume šie akmenėliai tampa gražia dekoracija

 

 

 

 

opti akvariumas Optiwhite akvariumai  

Tai akvariumai iš ypač skaidraus stiklo, skirtingai nei įprastas "float" stiklas neturi sodraus žalsvo atsplavio ir yra pastebimai skaidresnis, bet jau su truputėliu žydru atspalviu.

 

 

 

Fonas akvariumui

Daugelis akvariumistų dažnai susiduria su klausimu - ką daryti su akvariumo galine siena. Tai gali būti foto tapetas su dirbtine spalva ir atvaizdais , augalų, akmenų ir t.t. Taip pat gali būti fonai vienspalviai, arba tiesiog užklijuota juoda plėvelė.