Krevečių akvariumas

 

krevetė juodasis tigrasŠiuo metu vargu ar rasime kita, labiau išpopuliarėjusį vandens gyvūną, nei krevetę. Dešimtys įvairių rūšių ir vis naujų spalvų yra dabar parduotuvėse arba internete. Kai kurios iš šių krevečių, turi , deja, vis dar pernelyg didelę kainą. Jei nuspręsite įsigyti šiuos mielus, mažus gyvūnus, taip pat turėtų būti įrengtas atitinkamai akvariumas, kuriame jos jaustusi ne tik gerai, bet ir daugintusi...


Rūšinis krevečių akvariumas

Pageidautina, kad krevetes augtų rūšiniame ir tik joms skirtame akvariume. Taip pat jas galima laikyti ir bendrame akvariume, tačiau reikia kad didelėms ar agresyvioms žuvims jos būtų mažai pastebimos, bei sudarytos sąlygos joms pasislėpti. Tam tinka šakos ,šaknys ar augalų tankmė, į akvariumą galima pridėti lapų. Net jeigu ir nedaug žuvų akvariume taip pat turi būti slėptuvės joms. Tada didesnė tikimybė kad sulauksite krevečių prieaugio. Filtras neturi itraukti krevečių, geriausia kai jis su atvira kempine, kurioje šie mažieji gyventojai randa maisto. Taigi jei norite turėti krevečių pakanka ir nedidelio 25 - 54L akvariumo, nors galima jomis grožėtis 300L akvariume.

Didelė problema akvariumuose yra galinės sienelės fonas. Nors dauguma klijuoja specialius tapetus, tačiau galima galinę sienelę padaryti iš plastikinio tinkliuko pridėti ten Javos samanų, su laiku galinė sienlė pasidengia visa, o ten mielai apsigyvena ir krevetės. Šildytuvas akvariume nėra būtinas kadangi upių krevečiu aplinka gali būti nuo 20 ° C iki 24 ° C

Apibendrinant galima teigti, kad krevetės akvariumas yra gana paprastas, nes galite atsisakyti įprastų technologijos, tokios kaip CO2 tręšimo ar šildymo.

krevečių akvariumas


Kodėl vandens parametrai krevečių akvariume tokie svarbūs?

Tačiau pirmiausia kyla klausimas: dėl kokios priežasies vandens vertės yra tokios svarbios krevetėms laikyti ir veisti? Ar tikrai turime padaryti tiek daug darbo, kad pagamintume reikiama vandenį?

Mineralai ir mikroelementai būtini krevetėms, krabams, sraigėms ir žuvims. Pavyzdžiui, filtrų bakterijoms taip pat reikia tam tikrų mineralų. Tik taip jūsų akvariumas gali tapti veikiančia biologine sistema.

Vandens būtybės neturi vandeniui atsparios odos (ar šarvų). Jūsų krevečių gerovė yra tiesiogiai susijusi su vandeniu, kuriame jos gyvena. Yra leistinų nuokrypių, tačiau jos dažnai yra labai mažos. Vandens pokyčiai turi tiesioginės įtakos jūsų akvariumo gyventojų ląstelių išvaizdai. Daugelis mineralų ir metalų jonų joms yra būtini, kad jūsų krevetės išgyventų mažomis koncentracijomis. Tačiau tie patys metalo jonai taip pat gali būti labai toksiški ir mirtini gyvūnams, jei jų koncentracija vandenyje yra per didelė.

krevetė juodasis tigras

Atsakant į pradinį klausimą: taip, vandenį savo krevetėms verta pasigaminti patiems. Tai ypač pasakytina apie visus, kurie ne tik nori išlaikyti Caridina rūšis, bet ir sėkmingai jas dauginti bei veisti. Bičių krevetės ir kt. dažnai išgyvena vandentiekio vandenyje, tačiau visiškai nustoja daugintis.

 

 

 

Kaip veikia kietinančios druskos?  

 Pirmasis komponentas: atvirkštinio osmoso vanduo arba distiliuotas vanduo

Osmoso vanduo yra vanduo, kuris gaunamas naudojant atvirkštinio osmoso procesą. Iš tokio vandens osmoso sistemoje pašalinama dauguma komponentų, tokių kaip mineralinės druskos, sunkieji metalai, bei kiti likučiai, tokie kaip chloras ar pesticidai. Rezultatas – neįtikėtinai minkštas, švarus „osmoso vanduo“.Norint patiems pasigaminti osmoso vandens, jums reikia osmoso sistemos.

Grįžkime prie tobulo vandens jūsų akvariumui... geriau nepilkite į akvariumą gryno osmoso vandens. Filtrinėms bakterijoms ir bioplėvelėse esančioms bakterijoms reikia tam tikro mineralų kiekio. Tik tada jos gali gerai vystytis ir suformuoti sveiką, stabilią biosistemą. Taigi reikalingas antrasis komponentas:

Antrasis komponentas: kietinančios druskos,taip pat mineralinės druskos.

Ar išgirdę terminą „kietinanti druska“ pagalvojote apie valgomąją druską savo virtuvėje? Na, palyginimas ne visai teisingas. Kietinančios druskos yra turtingi mineralų mišiniai. Į akvariumą įpildami mineralinių druskų, į vandenį įpilate tiksliai subalansuoto mineralų ir mikroelementų mišinio.

 

 

juodoji krevete bitine

Yra įvairių mineralinių druskų mišinių. Juk mūsų akvariumo gyventojų poreikiai labai skiriasi vienas nuo kito.

 Bičių krevetės mėgsta minkštą, šiek tiek rūgštų vandenį. Neocaridina, pavyzdžiui, gražiosios Bloody Mary krevetės, jaučiasi patogiau šiek tiek kietesniame vandenyje. Ir dar yra Sulavesio krevetės, kaip cardinal krevetės. Gimtieji Sulavesio krevečių ežerai rodo labai ypatingą vandens chemijos sudėtį.

 

Taigi galima daryti išvada, kad yra sūriųjų bei gėlavandenių krevečių mineralinės druskos. Tad atitinkamam akvariumo gyventojui "druskos" turi būti skirtingos.