diskusai

Akvariumo apšvietimas

Taip pat kaip ir žmogui viena būtinų sąlygų gyventi yra šviesa. Tas pats galioja akvariumų gyventojams. Ypač svarbi šviesa yra augalų vystimuisi. Kadangi šviesa patenkanti iš išorės nepakankama, būtina apšviesti papildomai. Be to teisingas apšvietimas suteikia akvariumui ypatingą blizgesį.

Gyvybės eliksyras povandeniniam pasaulyje.

Augalams reikalinga šviesa išgyventi ir augti. Augimo metu augalai gamina gyvybiškai svarbu akvariumo gyventojams deguoni.

Skirtingoms žuvų rūšims šviesos poreikis gali būti skirtingas: kai kuriems reikia šviesos augimui, kitiems šviesa reikalinga, kad orientuotis erdvėje.

Tinkamas apšvietimas Jūsų akvariumui.

Lempų tipai Jūsų akvariumui priklauso nuo akvariumo gylio. Akvariumams iki 50-60cm tinka fluorascencinės lempos (t5 arba t8). Dar gylesniems akvariumams naudojamas halogeninis apšvietimas, nes kitaip šviesa neprasiskverbtu į gilesnius vandens sluoksnius.

Atšvaitai užtikrina vienoda šviesos pasiskirstyma ir krypti.

Nepriklausomai nuo pasirinkto apšvietimo tipo rekomenduojama naudoti atšvaitus. Reflektoriai tolygiai paskirsto šviesa palei dugną ir padidina šviesos srautą iki 100%.

Laikmatis užtikrina testinuma ir periodiškumą.

Povandeninio pasaulio apšvietimo testinumas ir periodiškumas, labai svarbu jo gyventojams Jūsų kambaryje, todėl reikia naudoti taimeri. Dvylika valandų šviesos - dvylika tamsos yra pagrindinė taisyklė, su kuria negali eitis toliau kas nors negerai. Ypač gerai ya švelni apšvietimo valdymo sistema žuvims ir augalams, kuri leidžia lėtai įjungti arba išjungti, taip imituojant natūralų saulės kilimą ar leidimasi. Arba taip galima padaryti, kai lempos jungiamos atskirai ne vienu metu.

Vakarojimas priešais akvariumą.

Jei nebūnate namie diena ir akvariumu norite mėgautis keletą valandų vakare, galite programuoti ir padaryti apšvietimo pietų pertrauką, nuo dviejų iki penkių valandų vakaro, kadangi saulės šviesa natūraliai stipriausia po piet. O ir kai kurioms dumblių rūšims tai nepatinka ir tai daro teigiama poveikį akvariumo pusiausvyrai. Taip galima daryti ir su didesnemis pertraukomis ciklidiniuose akvariumuose.