Alksnio konkorežiai akvariume

Alksnio vaisiai, kitaip dar vadinami alknio kankorėžiai, pelno vis didesnį populiarumą akvariumistų tarpe. O taip yra dėl to, kad alksnio vaisiuose yra medžiagų, teigiamai veikiančių žuvis ir vandenį. Beto jie yra nemokami. Todėl tenka vienam suplanuoti laiką ir surasti alksnių, po kuriais renkami kankorežėliai.

Atpažinimas ir suradimas

Alksniai dažniausiai auga arti prie upių. Dažniausiai jie auga nedidelėmis grupelėmis, apsemtose, pelkėtuose vietose.Jų lapai būna apie 4-9 cm ilgio ir 2-3 centimetrų pločio. Medžio žievė būnas dažniausiai pilka arba beveik juoda.

Šis augalas sugeba žydėti,žiedai dar vadinami kačiukais. Kačiukuose būna tiktais arba moteriški arba vyriški žiedai. Alksnis yra vienintelis medis, kurio būtent tiktais moteriški žiedai sumedėja ir tampa plačiai žinomais kankorežėliais.

Alnus glutinosa

 

Sudėtinės medžiagos ir veikimas

Džiovintuose alksnių vaisiuose yra vaistinių medžiagų, kurios pristabdo akvariumo vandens rūgimą. Taip pat jų sudėtyje yra fungicidinių medžiagų, teigiamai kovojančiu prieš ikrų grybelį.Kankorežėliai mielai naudojami esant tuo pačiu metu dumbliams ir vėžiams (neturinčių jokių medikamentų)., nes esančios gerybinės mediagos apsaugo kiautą.

Naudojimas

Po alksnio vaisių surinkimo būtina juos išdžiovinti. Nereikia rinkti nuo žemės. Į 100L akvariuma įdedama nuo 5 iki 10 kankorežių iki tada kai pasiekiamas norimas efektas. Naudojant vaisius galimas nedidelis vandens parudėjimas, tačiau tai nėra priežastis nerimauti. Naudojami kankorežėliai nuo vieno iki kelių mėnesių , turi būti atnaujinami. Taigi šie alksnių produktai yra puikus pakaitalas kitoms kainuojančioms priemonėms.