CO2 įtaisas akvariumui

Nesunkiai galima tiekti papildoma co2 akvariumui tokio įrenginio pagalba. Kadangi parduotuvėse esantys co2 tiekimo įtaisai yra gana brangūs verta pasigaminti tokį įtaisą pačiam.

Co2 sistema akvariumui

Receptas CO2 akvariumui

Mielių užtaisą galima pagaminti sumaišius cukrų - mieles - vandenį. Tam reikia 1 gramo sausų mieli, 200gramų cukraus ir 1 litro drugno vandens.

Mielių mišiniui reikia imti 1,5 litro talpos tarą, geriausiai tam tinka Coca-cola tara. Į ja supilamas mišinys, padarius skyle įdedama šlangutė, šlangutės galas turi kyboti ore, kitas galas išvedamas į praplaunantį butelį ir įmerkiamas į vandenį. Tada išvedamas paskutinis vamzdelis į akvariumą. Jo gale turi būti akmenėlis arba specialus burbuliukų smulkintojas. Papildomai šioje shemoje galima naudoti apsauginius slegio kamščius, vožtuvus ir reguliatorius.

co2 paruošimas akvariumui


 

 

 

 
 

 

CO2 įtaisas

Neseniai pasirodė gana įdomus ir geresnis receptas savadarbei CO2 gamybai. Kadangi papildomai naudojama želatina, pailgėja reaktoriaus darbo laikas.

Receptas:

500ml vandens

200g cukraus

20g želatinos

1,5-2 arbatiniai šaukšteliai sausų mielių

Į vandenį supilama želatina ir leidžiama jai išbrinkti apie valandą. Ši masė pakaitinama ir į ją supilamas po truputi cukrus. Vėliau viskas perpilama į 1,5-2L plastikinę tarą ir pastatoma į šaldytuvą, kuriame per naktį želatina sustingsta. Ant susidariusios žėlė užpilama 200ml vandens ir įdedama mielių. Po to viskas pajungiama per CO2 įtaisą į akvariumą. Papildomai į plaunančią talpą galima įdėti druskos arba sodos.

Sudėtinės recepto dalys gali būti keičiamos priklausomai nuo norimo efekto. Per didelis CO2 kiekis gali būti pavojingas žuvims, ypač naktį.

co2 seperatorius