Lapai akvariume


lapai akvariume

Natūralių tropinių žuvų ir krevečių buveinių negalima lyginti su mūsų tvarkinga aplinka akvariumuose, kuri nuolat yra atlaisvinama nuo pūvančios medienos ar kitų nerimą keliančių dalykų. Visai kita aplinka ir skirtingos sąlygos yra daugumos labirintinių žuvų natūralioje gamtoje Ten yra daug prikritusįų lapų iš aplinkinių medžių. Taigi medžių lapai dėl šių priežasčių gali būti naudingi įrengiant akvariumą.

Kita vertus mažų lapų aplinka yra maloni daugeliui dugninių žuvų, tačiau ir kitos žuvys naudoja juos kaip prieglobstį. Mailius po jais randa prieglobstį ir maistą, o butent įvairias infuzorijas. Net nykštukė krevetė ganosi tarp lapų laiminga. Be to, kai kurios lapų rūšys išskiria humino rūgštis, kurios sukuria tinkamą aplinką žuvims, bei turi antibakterinių savybių ir gali užkirsti kelią ligoms.

Šiek tiek eksperimentuojant išbandyta, ar džiovinti lapeliai dėl humino rūgščių daro poveikį akvariumo vandens pH . 10 buko lapų buvo sudėti į 5l kibirą, kuriame nusistovėjęs vanduo.

 

 

Diegiant

Po 24 valandų

Po 36 valandų

PH

7,1

6,7

6,2

Laidumas

12

24

34

lapai akavriume

Pradžioje vandens pH vertė buvo neutrali. Po 24 valandų vandenyje rodikliai parodė šiek tiek sumažėjusį pH nuo 6,7 iki 6,2, po to dar 12 valandų pH vertė sumažėjo dar 0,5.

Kaip jau buvo tikėtasi, tai pH pokytis vertė yra maža, iš vandens laidumas padidėjo nedaug atsižvelgiant į Humic pateikta medžiaga. Taigi, jei į 54l krevečių akvariumą įdėtume nuo 10 iki 15 buko lapų, pH ne daug paksieistų. Taip pat ir vandens spalvai turi vos matomą poveikį.

 

Centrinėje Europoje, iš tiesų yra gana daug įvairių lapuočių medžių , bet yra daugiausia rašoma už buko ir ąžuolo lapų naudojimą akvariume. Geriausias būdas surinkti pakankamai rudų lapų, rudenį. Kai žiema, o kartais net pavasarį, rasti galima miškuose didelio ąžuolo lapų, kurie dar gali būti sausi. Svarbiausia yra surinkti ne šalia greitkelio ar sunkiosios pramonės įrenginių. Galima dėti ir žalius ka tik nuskintus lapus, kuriais maitinsis dugninės žuvys arba krevetės, bet reikia būti atidžiam kadangi kai kurių medžių lapai arba žievė gali būti nuodingi žuvims.

lapai akvariume

Sausus, švarius buko arba ąžuolo lapus galima lengvai įdėti į akvariumą, be apdorojimo. Tačiau yra nemažai žmonių, kurie kad būtų tikri saugumu, užpila verdančiu vandeniu. Atvežti sausi lapai yra mirkomi 1-2 dienas vandenyje. Priklausomai nuo lapo dydžio jie suyra po 3-6 sav. Tai pakankamas laiko tarpas iki kitos šviežių lapų porcijos.