neonas paracheirodon innesi

 

Neonas(paracheirodon innesi)

Neoninės žuvys suteikia žavu blizgesį kiekvienam akvariumui.

 

Įvairių tipų neoninės tetros turi vieną bendrą bruožą: jų ypač šviečianti spalva. Nesvarbu ar mėlynasis, ar raudonasis, ar žaliasis - dėl savo gimingumo suteikia akvariumui nepakartojama dinamiška grožį.

Juostelės , kurios yra neonu šonuose, atspindi šviesą ypač stipriai. Ir tai turi tam tikrą prasmę, nes jų natūralios buveinės yra tamsių džiunglių vandenys. Atšvaitai užtikrina, kad neprarastu savo kaimenę tamsoje. Jei žuvys yra neaktyvios, sumažėja žuvų šviesumas, todėl jos tampa mažiau pastebimos potencialiems plėšrūnams. Be to atspinidžiai nuo neonų atrodo kaip saulės spinduliai.

Neoninė tetra

(Paracheirodon innesi)

 neonas paracheirodon innesi

Garsiausia ir populiariausia iš neonų yra 3-4 cm neoninė tetra arba paprastasis neonas. Jo ryškiai raudona ir mėlyna spalva geriausiai atsiskleidžia vakare, temstant ir dėl to tikriausiai ši žuvis yra viena iš populiariasių akvariume. Ji taip pat yra nereikli ir ją lengva prižiūrėti. Pagrindinis jų maistas yra maži bestuburiai.

 

 

 

 

Raudonasis neona (Paracheirodon axelrodi)

 

  Raudonasis neonas Paracheirodon axelrodi

Taip pat šiai tetrų šeimai priklauso ir raudonasis neonas, kuris gali išaugti iki 5 cm dydžio. Sveikos šios žuvys yra nesunkiai auginamos akvariume. Tačiau daugelis jų yra pagaunama laukiniai, todėl pradedantiesiems gali sunkiau sektis juos auginti.

 

 

 

 

 

Mėlynasi neonas (dar vadinamas žaliuoju, Paracheirodon simulans)

mėlynasis neonas  Paracheirodon simulans

 

Mėlynasis neonas primana raudonajį arba neoninę tetra, nors išoriškai panašios bet nėra susyje su jomis. Jis yra iki 3cm dydžio ir turi būti laikomas ne mažiau kaip 10vnt būryje. Ypač jie gerai jaučiasi tamsiame akvariumo vandenyje.

 

 

 


Juodasis neonas (Hyphessobrycon herbertaxelrodi)

 

Juodasis neonas Hyphessobrycon herbertaxelrodi

Juodasis neonas yra maždaug 4 cm dydžio . Iš visų neoninių tetrų jis labiausiai skiriasi savo išvaizda ir elgesiu: dažnai laikosi palei dugną ir yra visą laiką juda po akvariumą.

 

 

 

 

 

Neonine vaivorykštinė žuvis (Melanotaenia praecox) vaivorykštinė žuvis Melanotaenia praecox

Neoninė vaivorykštinė žuvis taip pat turi dar vieną kilnų vardą, tai deimantinė vaivorykštinė žuvis. Ji nepriklauso neoninių tetrų šeimai, tačiau tai dar viena ryškiai spindinti neonių atspalvių žuvis. Ji yra labai gyva ir laikoma upinių biotopu akvariumuose. Aktyviai plaukianti žuvis gerai jaučiasi dideliuose akvariumuose, kuriuose daug dideliu, salotiniais lapais augalų.