Ričijos pievelė

Riccia fluitans

   Krištolinė ričija , Riccia fluitans, yra žinoma kaip plaukiojantis augalas nuo pirmųjų akvariumo hobio dienų.Ypač Takashi Amano įkvėpė daugelį akvariumininkų, kad Riccia taip pat galima panardinti kaip žemės danga, pririštą siūlais ričija miškas akvariumeprie akmenų.  

Tačiau tam tikri Riccia fluitans rūšių tipai yra tinkamesni nei kiti. Šiais laikais dažniausiai prieinama forma nelengvai išplaukia į paviršių ir per trumpą laiką po vandeniu suformuoja dideles ilgų plonų talo šakų pagalvėles.Kita forma panašiai ilgomis, bet platesnėmis šakomis pas mus parduodama kaip Riccia fluitans.

Povandeninė Riccia fluitans geriausiai auga esant gana intensyviam apšvietimui, pridedant CO2 ir gerai aprūpinant maistinėmis medžiagomis.Esant geroms sąlygoms, ant šakų galiukų susidarys deguonies burbuliukai.Šias kerpsamanes galima surišti lynu (pvz., ADA Riccia Line) prie kietų kraštovaizdžių, tokių kaip akmenys (pvz., ADA Riccia Stone) arba ant dreifuojančios medienos.Keraminės samanų pagalvėlės su nerūdijančio plieno tinkleliu yra dar vienas paprastas būdas nutiesti Riccia veją.Kiekvienas fragmentas išdygs.Krištolas dažnai apsigyvena tarp kitų žemę dengiančių augalų ir samanų.Riccia“ pagalvėles retkarčiais reikia apipjaustyti žirklėmis. Šviesiai žalia Riccia veja, pilna sidabrinių deguonies burbulų, suteikia įspūdingą vaizdą akvariume.Naudojamas kaip plūduriuojantis augalas, Riccia fluitans taip pat puikiai apsaugo žuvų mailius.

Kaip galima pagaminti " žaliają veją" akvariume? Tam naudojami įvairūs augalai, bet paprasčiausia yra su javos samanomis arba ričija, kadangi gerai, tankiai ir greitai auga... Be to nėra reiklios apšvietimui, tręšimui ir CO2, be to auga neįtikėtinai greitai.

Ko reikia "žaliosios vejos" gamybai?

1. Daug, daug ričijos.

2. Mažyčiai apvalainiais kampais akmenėliai. Jie yra išpjaunami iš atitinkamos stogo dangos arba keramikinių plytelių., jų dydis maždaug 4x4 cm.

3. Taip pat reikia medvilninių siūlų, jų spalva nėra svarbi.

Akmenėliai išdėstomi vienas nuo kito 0,5-1 cm atstumu. Po 3-4 savaičių išsivysto pilnai užpildanti vėja.

Tolesnė eiga pateikiama nuotraukose:

ričija Riccija Fluitans ričijos tvirtinimas prie akmens ricija akvariumo pievele

 

Na ir galu gale rezultatas.

 

ričija

 

Dar galima padaryti pievelę tokiu būdu.

ricija po tinklu

 

Taip pat galima dekoruoti akvariume esančias šaknis arba šakas.

šakų aprišimas ričija

 

Riccia fluitans dar žinoma kaip angl. "crystalwort" yra plaukiojantis augalas, randamas visame pasaulyje. Jį moksliškai aprašė ir katalogavo dar 1753 m. Linėjus, tačiau japonas Takashi Amano pirmasis jį laikė panardintą savo naturaliuose gamtiniame akvariume, naudodamas jį kaip epifitą, plonu meškerės valeliu pririšdamas prie medžio ir uolų. Taigi Riccia tapo vienu mėgstamiausių akvariumo augalų, kuris tuo tarpu jis pateko į daugumos augalų pardavėjų produktų katalogus. Yra keturios skirtingos veislės (kilę iš Japonijos, Europos, Tailando ir Singapūro), tačiau tik Japonijos veislė yra tinkama auginti povandeniniu būdu. Riccia fluitans lengva auginti. Platus jo paplitimas gali būti siejamas su tuo, kad jis toleruoja daugybę skirtingų aplinkos sąlygų.

 

Samanų pagalvės