Trąšų lazdelės

Augmenijos tręšimas yra esminis ilgalaikiui akvariumui. Kadangi kyla klausimas kokias gi trąšas pirkti iš visos jų įvairovės. Daugiausia efektyviam tręšimui naudojama tiek skystos, tiek kietos trąšos kadangi ne visi augalai maistines medžiagas gauna per šaknis. Tokiems vandens augalams kaip Elodėja, Java, Riccia ir plaukiojantys augalams (kopustukai, vandens hiacintai), maitinamosios medžiagos patenka per jų lapus ir šoninės šaknis. Be to, tręšimas CO ², gali būti būtinas, tačiau tai neturėtų būti šitoje temoje.
Toks uždavinys gali tapti finansinė našta .
Daugumos akvariumistikos gamintojų siūlomi tręšimo būdai yra brangūs. Po ilgo bandomojo laikotarpio vis dėlto yra išties ekonomiškas ir paprastas būdas.

trąšų lazdelės

Plačiai paplitę yra vadinamieji "trąšų kamuoliai", . Tai yra substratas, kurio reikia augalams ir išskiria truputį maistinių medžiagų. Principas yra labai sumanus, bet, deja labai brangūs - 15lt už 8 kamuolius. Dėl šios būtinybės, daugelis akvariumo žuvų tokių trąšų kamuolius patys gamina. Tačiau reikia šiek tiek žinių apie įvairių maistinių medžiagų sudėtis ir paskirtį.. Taigi tai tinka tik nedideliam akvariumistų ratui šis metodas yra priimtinas.Paprasta ir pigi alternatyva tręšimui yra vadinamasios "trąšų lazdelės", nes jų galima rasti beveik kiekviename prekybos centre. Jie daugiausia naudojami visų įdedant į augalo vazoną namuose ar sode. Taip pat galima akvariume naudoti, tačiau to nepakanka. Jūs galite juos naudoti kaip trąša į kamuoliukus, nes dauguma akvariumo augalai gerai auga paviršiuje.TaikymasPuse lazdelės reikia įstumti giliau į šaknų zoną kiekvienam dugno augalui. Trąšų lazdelės leidžia augalui gauti maistines medžiagas pastoviai. Pertręšimas yra neįmanomas, nes augalams tiekimas kruopščiai ir tinkamai dozuojamas. Galima laikyti iki vienerių metų. Liekamasis poveikis užtikrina ilgalaikį, nuolatinį tiekimą, maistinių medžiagų. Tačiau tik kai medžiagų trūkumo simptomai lapuose, tada augalai t.b. trešiami. Dedant į akvariumą atsargiai dėl krevečių neatsparumo variui 0,02%.

Esant akvariume dugniniams šamams ir kitoms žuvims, paspauskite trąšų lazdeles giliai į žemę, nes gali liestis su gyvūnų mėšlu. Pavojus taip pat pernelyg didelis kad nesuvalgytu - kitu atveju trąšų lazdelės yra nekenksmingas.